ENERGIA DŹWIĘKU 2021

Dule Tree to trójmiejska kapela, którą w 2014 roku stworzyło trzech młodych muzyków. Od pewnego czasu zespół funkcjonuje jako duet w składzie – Szymon Browarczyk (gitara basowa, wokal, efekty i elektronika) i Paweł Rucki (perkusja, elektronika, wokal). Nazwa zespołu oznacza drzewo, które w dawnej Szkocji wykorzystywane było do egzekucji. Na ogół miało być pokazem władzy i nieuchronnej sprawiedliwości, więc wybierano takie, które stały samotnie na wzniesieniu, bądź na skrzyżowaniach dróg. Wszystko po to, by ludzie widzieli martwych skazańców, którzy skończyli tak za swoje winy. Zespół gra mieszankę noise, grind, jazz i sludge.

Egoist to powołany do życia przez łodzianina – Kubę Włodarskiego, jednoosobowy projekt eksplorujący szeroko pojęte przestrzenie elektroindustrialne.Brzmienie Egoist, nawiązujące do kanadyjskiej szkoły ebm/indus, charakteryzują kanonady mechanicznych beatów i ciężkich basowych sekwencji, nieustannie flirtujących ze specyficznym tanecznym feelingiem. Na scenie Kuba wspomagany jest przez znanego z rozmaitych przedsięwzięć muzycznych (Controlled Collapse, Cliks) Wojtka Króla.W 2020 r. w labelu Aliens Production ukazał się debiutancki LP Egoist – „Breaking Moment”, rok później światło dzienne ujrzał remiks album „Phantoms”.

FRETT to solowy projekt Macieja Fretta, znanego z grup Job Karma i 7JK (tworzonego z Mattem Howden’em), kuratora i szefa m.in Wrocław Industrial Festival, od lat 90 aktywisty wrocławskiej sceny niezależnej. Na wydanej w 2020 roku płycie „The World as a Hologram” (Ant-Zen, Gusstaff Records) krwisty old school industrial zderza się czołowo ze stylistyką IDM/techno, tworząc surową paletę analogowych dźwięków opartych na tanecznych przemysłowo-plemiennych rytmach, przeszywaną bezdusznymi wokalami, z elementami noise i ambient.Odchodząc w pewien sposób od transowego ambientu, charakterystycznego dla Job Karma, wielu kompozycjom, Frett nadaje niemal popową strukturę. Maszynowe loopy podszyte plamami niskich brzmień mogą stanowić ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu. Wywodzące sie z post punkowego rodowodu autora, retro futurystyczne synth melodie i mocne rytmy dobrze sprawdzą się także na parkiecie. Na żywo, spiritus movens Frett – Maciej Frett występuje wraz z Anną Frett.

Zespół składający się z czterech muzyczek został założony w Warszawie. Zaczynały grać jako przyjaciółki z jednej szkoły, a w 2014 roku ich drogi przecięły się z wydającym muzykę niezależną polskim labelem Crunchy Human Children Records. W 2015 roku wydały na kasecie debiutancką EP-kę. Ich pierwsza płyta długogrająca „Who Would Have Thought?”, zawierająca dziesięć autorskich, dream popowych kompozycji, ukazała się w 2017 roku. Od tego czasu grały na licznych festiwalach i koncertach nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Ukrainie, Węgrzech, Czechach czy Korei Południowej. Najnowszy materiał zespołu zaprezentowany jest na albumie „Day In Day Out” (2021).

Titanic Sea Moon rozpoczął działalność w 2017 roku. Pierwsze koncerty zespół zagrał w grudniu 2018 roku, a w wakacje 2019 nagrał materiał na pierwszą płytę Exit nr 2020. Została ona wydana na winylu i CD przez wydawnictwo Fonoradar Records. Członkowie zespołu wcześniej występowali w wielu zespołach m.in.: ewa braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship, Najprzyjemniejsi. Muzyka tria to psychodeliczny trans z elementami kraut oraz postrock.

UGORY – kolektyw z Poznania grający muzykę o raczej negatywnym przesłaniu. Jako punkt obserwacji obrał polską wieś, występujące w niej patologie, zwyczaje i codzienne życie. Nagrali 8 albumów i epek, utwór do Cyberpunk 2077 oraz split z Soil Troth. Na Energii Dźwięku wystąpią w ośmioosobowej inkarnacji w składzie: Marcel Gawinecki, Mateusz Gawinecki, Marcin Haremza, Kuba Kaczmarek, Robert Śliwka, Slasia Wilczyńska, a za oprawę wizualną odpowie Karolina Karpowicz.

Why Bother? to nowy trójmiejski twór założony przez Bartosza „Boro” Borowskiego (Lonker See, B3-33) Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk). Zespół kształtował się w trakcie pandemii, bardzo powolnym tempem, do momentu wybuchu Strajku Kobiet na końcu października. Można powiedzieć że te wydarzenia dały zespołowi niezbędny impuls dzięki któremu weszli do studia Macieja, White Noise Studio, gdzie samodzielnie zarejestrowali cały materiał. Proces komponowania i nagrywania zajął dwa dni, w efekcie czego powstała muzyka na pograniczu noise rocka, punka i psychodeli. Okładkę płyty zaprojektował Adam Bejnarowicz, muzykografika.com, za mix i mastering odpowiedzialny jest Łukasz Kumański. Płyta ukazała się nakładem legendarnej Anteny Krzyku, , wiosną 2021. Na płycie za wokale we wszystkich nagraniach odpowiadają goście w związku z tym zespół aby zacząć koncertować zabrał się szybko do pracy. Do ekipy dołączył na stałe Rafał Jurewicz i to On od teraz odpowiada za wszystkie wokale, dodatkowo we wrześniu zespół zarejestrował drugą płytę. Prace nad miksem i masterem są bardzo intensywne a za wydanie znów odpowiedzialna bedzie Antena Krzyku

ENERGIA DŹWIĘKU 2021

Program

10.12 piątek

18:00 ➝ bramka/door
19:00 ➝ DULE TREE
20:05 ➝ ROSA VERTOV
21:10 ➝ TITANIC SEA MOON
22:15 ➝ WHY BOTHER?
23:20 ➝ UGORY
00:15 ➝ DJ JAKUB S.

11.12 sobota

19:00 ➝ bramka/door
20:00 ➝ EGOIST
21:00 ➝ LIEBKNECHT
22:00 ➝ FRETT
23:00 ➝ HAUJOBB
00:15 ➝ DJ JAKUB S.

Bilety

50zł – przedsprzedaż  (do dnia 06.12) w naszym sklepie : https://sklep.industrialart.eu 
60zł – w dniu koncertu

Miejsca

Klub Akademia,
ul. Grunwaldzka 67, Wrocław

Projekt dofinansowano ze środków Wydziału Kultury Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl

Mecenat

Powrót do góry